Saat Kordonu Modelleri, Deri ve Silikon Kayışı Satış Sitesi | Saatevi.com

1
2
3

ÖNE ÇIKANLAR

[featured_products_mixed orderby=”rand” per_page=”8″ columns=”5″]

İNDİRİM ZAMANI

BU SAATLER DAHA AVANTAJLI
[products_mixed columns=”2″ ids=”124,3113,11271,10730″]

HAKİKİ DERİ

SAAT KORDON MODELLERİ
[products_mixed columns=”2″ orderby=”ID” ids=”55,31,11,3789,6979,9985″]

Saat Kordonu Modelleri ve Fiyatları

1975 yılından itibaren, Yurtiçi ve Yurt Dışındaki bir çok Saat Mağazası ve Saat Tamir Servislerinin, Saat Kayışı ihtiyacını karşılayan Birleşik Merkez Saatçilik A.Ş., kurmuş olduğu Saatevi.com online satış sitesi ile ilk elden nihai tüketiciye ürünlerini ulaştırmayı amaçlamıştır. İmalatını yaptığı saat kayışlarının yanı sıra, birçok saat markasına uyumlu ithal saat kayışlarını pazarlama faaliyeti gösteren firmamız, iç ve dış piyasalarda önemli bir yere sahiptir. Kalite ve Fiyat dengesi politikamıza ek olarak, gerek satış öncesi ve gerekse satış sonrası müşteri memnuniyeti anlayışımız “Cobra” ve “Bando” isimlerini saat kordonu kategorisinde aranan markalar haline getirmiştir. Çeşitli malzemelerden üretilmiş geniş saat kayışı modellerimizi siz değerli müşterilerimizin beğenilerine sunar, iyi alışverişler dileriz.

Saatevi.com da Mevcut Olan Ürünler..

Hakiki Deri Saat Kayışları

Dana veya İnek derisinin üzerine baskı yöntemiyle desen verilerek elde edilen derilerden yapılan saat kayışlarıdır. Deri bir saat kayışı, modeline göre kesilecek deriyle başlayarak toplam 60’ın üzerinde ayrı işlem ve işçilikten geçmektedir.

Exotic Deri Saat Kayışları

Baskı yöntemiyle elde edilen derilerden farklı olarak bu derilere desen vermek için herhangi bir baskı yöntemi kullanılmaz, çünkü deri zaten hayvan cinsine özgü olarak desenlidir. Ağırlıklı olarak Krokodil(Timsah) derileri tercih edilse de Lezar(Kertenkele), Vatos, Yılan, Deve Kuşu, Köpek Balığı, Hindi ve Kaz derileri de saat kayışı yapımında kullanılmaktadır. Stoklarımızda bir çok krokodil ve diğer derilerin renk seçenekleri mevcuttur ve müşterilerimizin siparişlerine göre özel olarak elde üretilir.

TPU Plastik Saat Kordonları

TPU yani “Termoplastik Poliüretan” malzemelerden üretilen saat kayışlarıdır. Termoplastik, ısıtıldıklarında yumuşayan soğutulduklarında tekrar sertleşen plastik malzemelere verilen isimdir. Düzgün kalıp özelliği taşıması, aşınma direncinin yüksek ve esnek olması, bu malzemenin saat kayışı üretiminde tercih edilme sebepleridir. Kullandığımız tüm TPU ham maddeler Alman teknolojisi ve güvencesiyle üretilmiştir.

Poliüretan Çevreye Zararlı mıdır?

Poliüretan bakteri içermez, çürümez ve koku yapmaz, hijyenik özellikte çağdaş ve teknolojik ürünlerdir. Çevre adına herhangi bir risk içermez. Kişi ve doğal çevre anlamında tam bir çevre dostudur.

 

Silikon Saat Kordonları

Polimer Silikon hammaddesinden üretilen saat kordonlarıdır. Yüksek ve düşük ısıya karşı direnci, esnek ve kaygan olması sebebiyle sağlık ve kişisel bakım ürünleri başta olmak üzere son yıllarda saat ve saat kordonu üretiminde de sıkça kullanılmaktadır.  Ham madde olarak çevre dostudur. Ürünlerimizin üretiminde kullandığımız tüm silikon maddeleri yine Alman teknolojisi ve güvencesiyle üretilmiştir.

Kauçuk (Rubber) Saat Kordonları

Poliüretan Kauçuk ham maddesiyle üretilen saat kordonlarıdır. Plastik ve Silikon Poliüretan ham maddelerinden en büyük farkı, ısıya ve daha yoğun olması itibariyle aşınmaya karşı daha dirençli olmasıdır.

1840 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde Goodyear ve İngiltere’de Hancock firmaları kauçuğu kükürtle birleştirdiler ve sıcakta yapışkan olmayan, soğukta esnekliğini kaybetmeyen bir kauçuk maddesi elde ettiler. Bu kauçuk maddesi, yumuşaklık, dayanıklılık, elastikiyet, elektriğe karşı direnci, su ve hava geçirmeme özelliği sayesinde öncelikle Lastik üretiminde daha sonra bir çok sanayide kullanılan önemli bir üründür. Kauçuk saat kordonlarımızın hammaddeleri Japonya ve Finlandiya da yüksek teknolojili fabrikalar tarafından üretilmiştir.

Suni Deri (TPU) Saat Kayışları

Suni derilerin PVC ve Poliüretan(PU) olmak üzere iki farklı üretimi mevcuttur. PVC bazlı ürünler, suni deri pazarında halen yer almaktadır. Diğer taraftan Poliüretan bazlı suni derilerin pazardaki talebi , yüksek kalitesi ve son kullanıcının ihtiyaçlarını tam karşılamasından dolayı gün geçtikçe artmaktadır. Suni Deri saat kayışlarımızın tamamı termoplastik poliüretan(tpu) hammaddeyle üretilmiştir. TPU Suni deri, dayanıklılık, düşük sıcaklıkta esneklik, kimyasal direnç gibi özellikleri sayesinde Mobilya ve Tekstil Sanayinde sıkça kullanılmaktadır. Hakiki derinin son yıllarda dünya piyasalarında fiyatlarının artmasıyla, suni deri daha ucuz olması sebebiyle son yıllarda saat kayışı üretiminde de oldukça sık kullanılmaktadır.

Tekstil (Fabric) Saat Kordonları

Sitemizde satışa sunulan Nato Saat kordonlarının bir bölümü ve tekstil saat kordonlarımın tamamı tekstil yani kumaş malzemesiyle üretilmiştir. Günlük hayatımızda kullandığımız, bir çok tekstil ürünü gibi yıkanabilir veya temizlenebilir özelliktedir.

Metal Saat Kordonları

Sitemizde yer alan Metal Saat Kordonları, 202, 304 ve 316 kalite paslanmaz çelik çeşitlerinden imal edilmiştir. 316 ve 304 serili çelik çeşitleri 202 serisine göre daha ağır ve sert çelik çeşitleri olup, saat ve saat kordonu üretiminde daha çok tercih edilmektedir. Renkli Metal Saat Kordonlarımızın üzerinde Ion Plating(IP) yani Elektron kaplama tekniği kullanılmıştır. Renk atması veya bozulmasına karşı tüm metal kordonlarımız 1 sene garantilidir.

Seramik Saat Kordonları

Ham maddesi kil olan ve sertleştirmek için özel fırınlarda pişirildikten sonra elde edilen gözeneksiz seramik ile üretilen saat kordonlarıdır. Fayans ve Porselen de olduğu gibi Saat kordonlarında kullanılan seramik, sıvı sızdırmaz ve sert yapısı nedeniyle çizilmelere karşı dayanıklı fakat kırılgan bir malzemedir. Sitemizde satışa sunduğumuz seramik saat kordonlarını müşterilerimizin isteğine göre ürün olarak veya yedek parça olarak temin edebiliriz.

Markalara Uyumlu Saat Kayışları

Saatevi.com online satış sitemizde orijinal saat kordonu modellerini bulabildiğiniz gibi markalara uyumlu saat kordonu modellerini de bulabilirsiniz. Son yıllarda özellikle ithalatçı firmaların yedek parça olarak saat kordonlarından yüksek fiyat talep etmesiyle yan sanayi olarak satışa sunulan markalara uyumlu modeller uygun fiyatlarıyla müşterilerimizin tercih sebebi olmuştur.

Saat Markaları

Sitemizde yer alan tüm saat markaları ve modelleri kendi mağazalarımızda stok olarak bulunan orijinal saatlerdir. İstanbul Ataşehir’de “Erzin Saat & Mücevherat“ olarak hizmet veren mağazamızda Invicta, Frederique Constant, Tissot, Roamer, Longines ve Movado gibi İsviçre saat markalarının yanı sıra Guess, Guess Collection, Diesel, D&G, Lacoste, Fossil ve Esprit gibi dünyaca ünlü moda markalarının saat modellerini de bulabilirsiniz. Mağazalarımızdan satın alınan tüm saatlerde olduğu gibi Saatevi.com online satış sitemizden satın alınan saatler de 2 yıllık garanti belgesiyle ve orijinal kutusuyla müşterilerimize servis edilir.

Ham Madde ve Kalite Standartlarımız

Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizin üretiminde kullanılan Deri, Silikon, Kauçuk, Plastik, Tekstil veya Çelik gibi tüm ham maddeler RoHS sistemi onayından geçmiş, insan sağlığına zararlı hiç bir madde içermeyen malzemelerle üretilmiştir. Ayrıca ürünlerimiz Türkiye’ye ithalatı sırasında TAREKS sistemi kontrolünden de geçmiş ve kabul görmüştür.

cobra
bando